Achtung! Mitte

Kadıköy’ün her geçen gün artan popülasyonuyla beraber yan yana dizilmiş gürültücü kafelere kafa atan şahane bir mekan Mitte. Bir dönem hobi amaçlı atölye olarak varlığını sürdüren mekanın Mitte’ye dönüşümünden sonra atölye bir miktar rafa kalkmış gibi olsa da mekanda görebileceğiniz çoğu masa, sandalye ve tabure bu atölyeden çıktığı için halen o ruhu korumayı beceriyor. Pek çok ‘vintage’ giysi, aksesuar ve obje de bulabileceğiniz Mitte’nin dekor anlamında İstanbul’daki en iyi kafelerden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.

IMG_0154.JPG

Yazın sıcaklarında sürekli serin kalan bahçesi, Yoğurtçu Parkı’na yakın sakin lokasyonu (İhlas sok. 4A Kadıköy), fotoğraf çekmek isteyenlerin karşı koymakta zorlanacakları dekoru, taze kahveleri, vejeteryan ve veganları da unutmayan kahvaltı seçenekleri ile birlikte spesiyali mozaik pastasının yanı sıra günlük çıkan tatlıları ile Mitte, Kadıköy’de müdavim olunacaklar listesine eklenebilir.

Kış geliyor diyenler için de Mitte’nin kuzinesi, kuzinesinde yapılacak kestaneleri, demlenecek çayları şimdiden hazır. Dört mevsimlik bir mekan yapmışlar. Bravo.

IMG_0169.JPG

Yakın zamanda mitte.co‘nun açılacağı ve belki de dekor için kullandıkları ürünlerin bazılarını satışa sunabileceği bilgisini de verelim laf arasında. Unutmadan; Mitte’nin bir de vintage hakkında faydalı bilgiler bulabileceğiniz bloguna mitteco.tumblr.com adresinden ulaşabilirsiniz.

IMG_0144.JPG

Haftanın 6 günü gidip çayınızı kahvenizi içip, şahane pastalardan yiyerek hoş vakit geçirebilirsiniz. Ancak Salı günleri giderseniz karşınıza sadece Mitte’nin şirin devi peluş ayı çıkar. Çünkü Salı günleri kapalı. Geri kalan tüm günlerde Neden Olmaz’dan görüp geldik derseniz %0,1 indiriminiz bile var. Belki de %0,2 ha. Neden olmasın?

mitte

 

Author: Önder Halis

may the force be with me