Az ünlüler neden ünlü olamaz?

“Az ünlü” kavramı nasıl oluştu?

Son yıllarda yapılan onlarca dizi, film, yarışma programı vb. ve sosyal medyanın (twitter, facebook, instagram vb.) hayatın ta kendisi olması “az ünlü” kavramının oluşmasına sebep oldu.

temsili az ünlü

Az ünlülerin hayatımıza girmesi, beraberinde bazı zorlukları da getirdi. Eskiden acaba tanıyor muyum gözüyle bakıp selam verdiğimiz insanlara selam veremez ve belki de ünlüdür diye düşünür olduk. Onlardan biriyle arkadaş olduğumuzda ukalalık olmasın diye tam emin olamadığımız işlerini soramaz olduk.

Az ünlüler arasında da bir ünlülük sıralaması var elbette. Daha da az ünlü ve az ünlü ama baya popüler gibi az ünlülük çeşitleri mecvut. Az ünlüler kendi içlerinde  görsel medya az ünlüleri ve sosyal medya az ünlüleri olarak da ikiye ayrılıyorlar.

Az ünlüler ne yapar?

Görsel Medya Az Ünlüleri;

Sosyal medya hesaplarını kendileri yönetir ve ünlülüklerinin kaynağı olan dizi, film vs. ile ilgili paylaşımlarda bulunurlar. Kendi PR’larını kendileri yaparlar.

“Bu akşamki bölümü kaçırmayın!”

“Oo bakalım bu hafta ne olacak?”

“Çekim arası kahkahalar!!”

Söylemleriyle yeri gelir eğlenceli hayatlarını, yeri gelir muhteşem işlerini gözümüze sokarlar. Karaköy, Nişantaşı ve Moda görsel medya az ünlülerinin vazgeçilmez yerleridir. Az ünlülüklerini doya doya yaşayabilecekleri gibi, diğer az ünlülerle de sosyalleşebilecekleri fırsatları tanır bu bölgeler.

karaköy
karaköy

Sosyal Medya Az Ünlüleri;

Bu ünlülerin ünlülük kaynakları ya şakalarından, ya kadın-erkek ilişkilerine dair engin bilgilerinden, ya da çok gezmelerinden ileri gelir. Yani zamanında anamızın babamızın “altın bileziğin olsun aman evladım bir şeyler öğren” laflarına adeta bir isyan gibi türemişlerdir. Bu ünlülerin işi zaten sosyal medyada PR yapmaktır.

Az ünlüler nerede yaşar?

Görsel Medya Az Ünlüleri;

Önceleri sadece İstanbul’da yaşamlarını sürdürürlerdi ancak sektörün Ankara ve İzmir’e de yöresel diziler, programlar kıvamında kaymasından sonra 3 büyük şehrimizde de bu ünlülere rastlamak mümkün oldu. Yine de kış tatillerini İstanbul, yaz tatilllerini Bodrum’da değerlendirdiklerini unutmamak lazım.

Sosyal Medya Az Ünlüleri;

Herhangi bir yerde yaşayabiliyor olmaları onları gizemli kılar. Bayburt’tan tweet atan bir fenomen ya da Nevşehir’in bağrından dünyaya armağan olmuş bir moda bloggerı…Tatil seçimleri de tarzlarına göre değişmektedir. Daha az Az Ünlü olmak isteyenler şüphesiz Görsel Medya Ünlüleri gibi İstanbul-Bodrum ikilisini tercih edecektir.

bayburt
bayburt

Az ünlüler neden ünlü olamaz?

Gönül ister ki olsunlar, herkes ünlü olsun ve hep beraber mutlu yaşayalım. Ancak;

İlgi çekmeye çalışmak ve ilgi çekmek arasındaki  çizgi maalesef BBG Melih-Brad Pitt kadar kalın.

Neredeyse aynı tarzda olup, aynı yerden yükselmeye çalışmak ne yazık ki Öz Vardar Turizm ve Hakiki Öz Vardar Turizm olmak kadar umutsuz.

Hollywood yıldızlarında olmayan ünlülük triplerinin bizim az ünlülerimizde olması, halkın kendilerini bağrına basmalarını engelliyor.

Eleştiriyi asla kabul etmeyen bu az ünlülerimiz, aynı zamanda eleştirilere karşı saldırganca tavır gösteriyorlar. Sanki “koltuklarında” gözümüz varmışçasına.

Bir de gereksiz ego meselesi var ki onun için bütün az ünlülerimize NO diyoruz. Az ünlüsün sen az ünlü kal, giy tulumları…

foto kaynak: google