Aşksız Olmaz: Domatees

Biz iki kişiyiz. Yalan söylemeyeceğiz, t-shirtleri değil birbirimizi çok sevdiğimizden yapıyoruz bu işi. Yan yana durup bişeyler yapıyorduk, sizlerle de paylaşmaya karar verdik. Mağaza mağaza dolanıp kendinizi özel hissettirecek t-shirtler bulmanın kolay olmadığını bildiğimizden, ne kadar özel olduğunuzu farketmeniz için çalıştık. Moda dedikleri bakmıyordu uzun zamandır toprağa, sizin için bakıp işledik doğayı t-shirtlere. Severek giyin.” hikayeleri işte böyle.

reha-dilara

Domatees markasının sahipleri Dilara İlter ve Reha Kahraman birbirini çok seven iki genç aşık. Bundan bir yıl kadar önce akıllarındaki doğaya dönüş fikrini tasarımları üzerinden kumaşa yansıtmaya karar verdiler ve hemen sonrasında çok eğlenceli bir partiyle lansmanlarını gerçekleştirdiler. Bu arada parti mekanındaki çizimler ünlü sokak sanatçısı Leo Lunatic tarafından çizildi. Lansman sonrasında ise üretim sürecine başlandı. Her genç girişimcinin karşılaşacağı zorluklarla karşılaştıkları için beklediklerinden daha geç sunabildiler ürettikleri t-shirtleri. Ancak uzun zamandır beklenen çıkışları ile gerçekten başarıya ulaştılar ve çok sayıda kişiye t-shirtlerini giydirmeyi başardılar.

domatees ürünler

Geçtiğimiz aylarda açılan domatees.com ilk kampanyasını da açılış haftasında düzenledi. İlk 5 kişiye aldıkları bir ürün için bir ürün daha verdiler. Tahmin edildiği gibi hepsi ilk 5 dakika içerisinde satıldı. Yakın zamanda ikinci kreasyonlarını da yayınlamayı düşünen genç aşıkların t-shirtlere neyi yansıtacaklarını şimdiden merak ediyor ve kazandıkları bu ivmenin devam etmesini diliyoruz.

Aşağıda yeni kreasyona ait çalışmaların olduğu bir resim göreceksiniz. Daha fazlası için Domatees instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

domatees

Şener Şen’in domates sattığı sahneyle de yazımızı sonlandırıyoruz.

 

 

Author: Önder Halis

may the force be with me