Microduction neden bir viral reklam gurusu olmasın?

Dijital dünyanın genç internet girişimcilerinden Fatih Aker’i 2014 ortalarından beri Microduction markasıyla beraber vine çekerken görmeye başladık. Fatih Aker, Can Emre ve Hakan Aykut Nili ortaklığında, dijital reklamcılığın sürekli boyut değiştirdiği bir dönemde Microduction ismiyle piyasalara sert bir giriş yapan marka, yaptıkları mikro prodüksiyonlarla reklam piyasasından payını almak için etkileyici işlere imza atmaya başladı.

Pek çok büyük markaya farklı mecralarda işler ortaya çıkaran ve her biri milyona yakın izlenmeye sahip videolarıyla gelecek yıl viral reklam dalında ödülleri toplayacak gibi de duruyorlar. Açıkçası yaptıkları işlerin bunu hak etmediğini söylemek çok güç. Çünkü izleyicilerini, arka arkaya onlarca kez izlenebilecek sihirli bir görsel şölenin içerisine çekiyorlar.

Henüz yeni bir oluşum olmasına rağmen şu ana kadar çektikleri vine videolarının kurgusuyla büyük takipçi kitlesine oluşan Microduction’da ilerleyen günlerde stop-motion, time-lapse, komedi, deneysel, kısa-film, tipografik vb. içeriklerle de
karşılaşacağız. Ayrıca oluşum instagram ve youtube’a özel içerikler de hazırlamaya hazırlanıyorlar. 
Bu arada çocukluğumuzun en eğlenceli oyunlarından birini de kendi vine sayfalarına eklemişler.

Şuradan Microduction vine sayfasına ulaşabilirsiniz: https://vine.co/microduction

Author: Önder Halis

may the force be with me