Sevgilisinden yeni ayrılan insanların instagram etkileşimleri neden normal olmaz?

İçinde bulunduğumuz dönemin en popüler araçlarından biri şüphesiz instagram. Her gün, her an kimin ne paylaştığına bakmak için instagramı sürekli olarak kontrol ederken buluyoruz kendimizi. Kimimiz eski sevgilisini stalk ediyor, kimimiz doğa fotoğraflarına bakıyor, kimimiz arkadaşlarını merak ediyor, kimimiz de yeni sevgili adaylarına şöyle bir göz gezdirip seri like yolluyor.

Instagram etkileşimleri takip ettikleri kısmında göründüğü için bazıları 1 karşı cins resmine karşı 10 kedi, doğa, yemek resmi like ediyor ki böylece kimin resmini like ettiği takipçilerinin ekranına ulaşamadan gerilerde kalsın. Ancak bu karşı cins like etme olayı belli dönemlerde üst düzey artış gösteriyor. Hem de araya kedi, köpek, doğa, yemek resmi sıkıştırmaya gerek duyulmaksızın. İşte böyle dönemlerde bizler anlıyoruz ki ortada biten bir ilişki, kalbi kırılmış genç sevgililer var.

like

Hoyratça like etme, seri like etme, hd like etme dediğimiz vakaların büyük çoğunluğunu sevgilisinden ayrılan bireyler oluşturuyor. Bu durumun oluşmasını sağlarken motivasyonları da genelde “yıkılmadım, ayaktayım” mesajı vermek oluyor. Eski sevgiliyi kıskandırmak için yapılan yorumların, beğenilen fotoğrafların eğer matematiksel bir karşılığı olsaydı bu muhtemelen tahmin bile edemeyeceğimiz kadar çok basamaklı bir sayıya denk düşerdi. Bu kadar anormal etkileşim sürecinin sonunda er geç durulsalar da, yeni ayrılan bireyleri biraz daha sağduyuya davet ediyoruz. Bakın bu yaptığınız herkesi üzüyor.

instagram

Bu arada sevgilisi olanlar minimum like yaparak hayatlarına devam ederken, mevcut bir flörtü olanlar ise optimum düzeyi yakalayarak instagram sürecini başarıyla sürdürüyor. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Author: Önder Halis

may the force be with me