Yavuz Öztürk’ten Postmodern Bir Sosyolog Neden Olmasın?

Yavuz Öztürk kimdir? Kudreti nedir? Cesareti nedir? Neler yapabilir? Nerelere ulaşabilir? Kabadayı filminin hırçın çocuğu Devran aynen bu sözlerle ama kendi ismini söyleyerek alemlere atar yapıyordu. Yavuz Öztürk öyle şeyler yapmıyor.

Yavuz Öztürk ne yapıyor peki? Yıllarca Uykusuz’da çizerdi, karikatür çizerdi, hem nasıl çizerdi… Sosyal medyanın diline pelesenk olmuş pek çok kalıbın mizah dergilerinden çıktığını düşünürsek, bu günlere gelene kadar oluşan mizah algımızı şekillendiren isimlerden biri olduğunu görebiliriz Yavuz’un. Son günlerde ise onu sürekli şirin pembe bir bulutun maceralarını anlatırken görüyoruz. Ama şirin pembe bulut tozpembe hayallere kapılan bir bulut değil. Aslında adı kadar pembe bile değil. Çünkü pembe olmasına rağmen toplumun içindeki her rengi barındırıyor aslında kendisinde. Bu yönüyle Yavuz’u bir toplum bilimci, bir sosyolog gibi görüyoruz. Yaptığı işlerde her zaman realizmin ince örneklerini de gösteriyor bizlere çünkü.

Aşağıda minik pembe bulutun bazı maceraları var. Yavuz Öztürk’ten neden bir sosyolog gibi bahsettiğimiz hakkında fikir vermiş olur sizlere.
mpb3mpb4 mpb5gbt memur

Sadece şirin pembe bulut değil tabi bu kadar realist olan. Bay ertesi gün hapı, eğitici köpekcik, küçük tavşancık hepsi buram buram toplumsal gerçeklik akıtıyor paçalarından. Diğer karakterleri de görmek isterseniz yavuzozturk.tumblr.com adresine gidebilirsiniz.

Ayrıca hiperrealist çalışmalarını görmek isterseniz de yavuzozturk.com adresindeki işlerini kontrol edebilir, neden böyle bir yeteneğiniz olmadığı için isyan edebilirsiniz. Sizi durdurmaya çalışmayız.

bulut

Author: Önder Halis

may the force be with me